Du hittar vår LinkedIn-grupp på FSV Sveriges Vägingenjörer.

Gå med i vår grupp på LinkedIn

Publicerad: 20 Feb 2023
Föreningen Sveriges Vägingenjörer har nu en egen grupp på LinkedIn. – I samband med vår föreningskonferens för några år sedan tog vi beslut om att främst fokusera på LinkedIn före Facebook och Instagram med flera i sociala medier, säger ordförande Christina Eklööf.

– Vi ser gärna att du följer oss i vår grupp på LinkedIn. Gruppen heter FSV Sveriges Vägmästare. Genom att bli fler i gruppen kan vi tillsammans skapa förutsättningar för ett bra erfarenhetsutbyte och nätverkande. Något som också är huvudsyftet med vår förening. 
– Du kan skriva i ett inlägg på LinkedIn vad du är intresserad av att läsa på vår LinkedIn-sida.
– Du kan också läsa vår tidning Vägmästaren som sedan nummer 4/2022 publiceras på LinkedIn. Dessutom finns det intressanta inlägg, delningar och tips som förhoppningsvis blir fler. Blir vi fler som är medlemmar i gruppen kan vi även använda LinkedIn när vi bjuder in till studiebesök med mera, avslutar Christina och välkomnar dig till gruppen på LinkedIn.

Kopiera länk
Copy

Artikelarkiv